• +48 (32) 241 11 13
  • fundacja@rfpn.org

Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym

Rusza XIV edycja akcji śląskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego
Doradcy podatkowi, członkowie Krajowej Izby Doradców Podatkowych, po raz kolejny angażują się pro publico bono w akcję udzielania porad i pomocy przy przygotowywaniu rocznych zeznań podatkowych dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Osoby zainteresowane otrzymają bezpłatną poradę z zakresu sporządzenia PIT za 2022 rok oraz możliwości skorzystania z ulg podatkowych.

Czytaj więcej

WIZYTA STUDYJNA PROJEKT "SAMI DZIELNI"

W dniach 7-8 grudnia 2022 roku przedstawiciele naszej organizacji uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej w ramach projektu pn. ,,Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi’’.

Czytaj więcej

PROJEKT PFRON - REMONT POMIESZCZEŃ ZAWIERCIE

Informujemy, iż w ramach projektu PFRON "Szansa na niezależność " - kompleksowa rehabilitacja dzieci niewidomych, niedowidzących, ze sprzężoną niepełnosprawnością w wieku do lat 16 z terenu województwa śląskiego.” zakończyliśmy aranżację przestrzeni dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych i prowadzonej rehabilitacji - przystosowano ciągi komunikacyjne do bezpiecznego przemieszczania się beneficjentów korzystających z zajęć ( wymieniono  oświetlenie, wyrównano poziom podłóg, pomalowano kontrastowo ściany ) oraz zmodernizowano sanitariat dla beneficjentów ( Zawiercie ).

Czytaj więcej

PROJEKT PFRON - MALOWANIE POMIESZCZEŃ CHORZÓW

Informujemy, iż w ramach projektu PFRON "Szansa na niezależność " - kompleksowa rehabilitacja dzieci niewidomych, niedowidzących, ze sprzężoną niepełnosprawnością w wieku do lat 16 z terenu województwa śląskiego.” zakończyliśmy aranżację przestrzeni dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych i prowadzonej rehabilitacji -  odświeżono pomieszczenia i ciągi komunikacyjne w formie malowania kontrastowego z częściową zmianą struktury (  Chorzów ) 

Czytaj więcej